Mudilasring

minu pilt!

Hanna-Mia Pärss: “Minu pilt!”

Mudilasringis jagunevad lapsed kahte gruppi – tillukesed ja mudilased.

Laulame, tegeleme käelise tegevusega, mängime, loeme raamatuid, õpime tähti ning suhtleme eesti keeles. Igal korral läbib kõiki tegevusi üks teema. Sellel korral on teemaks SÜGIS.

Hind: ühe lapse eest 400 kr ja mitme lapse eest 600 kr ettemaksuga.

Laulutunnis on alaliselt kavas vanad rahvalaulud ja regilaulud, et kultuuripärandit edasi anda. Rahvalaulude toel räägitakse natuke elust vanasti ja seletatakse sõnu, mida tänapäeval enam ei kasutata. Lauldakse ka hilisemat eesti muusikat ja ka hiljuti loodut. Laulude valikul peetakse silmas sobivust laste vanusele nii hääleulatuse kui ka meloodia keerukusastme osas. Selles grupis on populaarsed laulumängud ja värsid. Kasutatakse rütmipille. Et väikestele lastele on tähtis kordus, siis osad laulud on kavas pidevalt, osasid muudetakse vastavalt vajadusele – jõululaulud, kevadelaulud jne. Pärast laulutundi on puuviljapaus, kus lapsed saavad värskeid puuvilju süüa ja natuke omavahel suhelda.

mudilasring

Käelise tegevuse tund sisaldab vormi- ja materjaliõpetust, värvusõpetust ning kujundite õppimist. Töötatakse erinevate materjalidega: tekstiil, paber, looduslik materjal. Kasutatakse erinevaid tehnikaid: voolitakse ja liimitakse. Teemad kattuvad eesti keele tunni ja laulutundidega: tähtpäevad, aastaajad, loodus, loomad, pere jne. Igal teisel kohtumisel on käelise tegevuse tunni asemel kunstitund.

kaeline-tegevus

Kunstitunnis antakse lastele võimalus ennast vabalt väljendada erinevate värvide ja vahenditega: akvarellide, värvipliiatsite ja rasvakriitidega. Tutvustatakse lihtsaid tehnikaid ning võimalusi piltide loomiseks. Teemad kattuvad eesti keele tunnis ja laulutundides õpitavaga.

kunstipesa

Keelepesas õpitakse tähti, numbreid, tehakse häälimisharjutusi ja sõnamänge. Rõhuasetus on suhtluskeele arendamisel ja jutustamisoskusel läbi mängu. Igal tunnil on kindel teema, mis on seotud vastava aastaajaga, eesti rahvakalendri ja muude tähtpäevade ning pühadega. Eesti keele tunni teema on omavahel seotud laulutunni ja käelise tegevuse/kunstitunni teemaga.

joonistame

Poemängus harjutatakse eesti keeles suhtlemist mängulises vormis ja õpitakse kasutama viisakusväljendeid. Poemängus löövad kaasa suuremad Huvikooli lapsed, kes õpetavad väiksematele, kuidas poes peab käituma ja kuidas viisakalt kaupa küsida. Mängus kasutatakse eesti toidukaupade pakendeid, et suuremad lapsed saaksid harjutada ka oma lugemisoskust.

Poemäng

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s