
Hanna-Mia Pärss: “Minu pilt!”
Mudilasring on väikeste laste kokkusaamiskoht Stockholmi Eesti Majas, Wallingatan 32-34.
Kevadhooaja koolipäevad: 15. jaanuar, 29. jaanuar, 12. veebruar, 12. märts, 26. märts, 2. aprill, 16. aprill, 23. aprill, 7. mai ja 14. mai kevadpidu.
Lapsed jagunevad vanuse järgi kahte gruppi:
– TILLUKESED (0-3.a.)
– MUDILASED (3-7.a.)
Laulame, tegeleme käelise tegevusega, mängime, loeme raamatuid, õpime tähti ning suhtleme eesti keeles.
TILLUKESED (0-3)
11.00-11.30 Laulupesa – Hanna Miina Kivisäk (lasteaia 2. korruse tuba)
11.45-12.15 Käeline tegevus ja keelepesa -Maire Vill (lasteaia söögituba)
MUDILASED (3-7)
11.00-11.30 Käeline tegevus ja keelepesa – Maire Vill (lasteaia söögituba)
11.45-12.15 Laulupesa – Hanna Miina Kivisäk (lasteaia 2. korruse tuba)
12.20-13.15 Lotte keelepesa – otsime juhendajat (lasteaia 2. korruse tuba)
Pärast Lotte keelepesa saavad lapsed vabalt mängida Eesti Lasteaia ruumides.
12.00-14.00 avatud Huvikooli kohvik (Lasteaed)
Võileivad ja värsked kaneelisaiad valmivad kohapeal lapsevanemate abiga. Kaneelisaiameister on Taave Sööt Vahermägi
13.00-14.00 saab Raamatukeskusest laenutada ja osta eestikeelseid lasteraamatuid. Laenutamist ja müüki korraldavad Maire Vill ja Sirle Sööt. Küsi julgesti! Raamatukeskus asub Eesti Majas 3. korrusel Eesti Noored Rootsis noortetoas. Lapsevanemad saavad seal ka rahulikult lugeda või tööd teha lapsi oodates.
Registreerimine selle lingi kaudu: https://forms.gle/8hhFxR78e6Sids7E9
Huvikooli liikmemaks:
1 laps – 500 kr
lapsi rohkem kui üks – 700 kr
SWISH 070-790 02 83 (Maire Vill) või ülekandega Bg arvele 454-0993
– kirjutage selgituseks lapse nimi/laste nimed, kelle eest maksate
Vanad head laulud-mängud:
Laulutunnis on alaliselt kavas vanad rahvalaulud ja regilaulud, et kultuuripärandit edasi anda. Rahvalaulude toel räägitakse natuke elust vanasti ja seletatakse sõnu, mida tänapäeval enam ei kasutata. Lauldakse ka hilisemat eesti muusikat ja ka hiljuti loodut. Laulude valikul peetakse silmas sobivust laste vanusele nii hääleulatuse kui ka meloodia keerukusastme osas. Selles grupis on populaarsed laulumängud ja värsid. Kasutatakse rütmipille. Et väikestele lastele on tähtis kordus, siis osad laulud on kavas pidevalt, osasid muudetakse vastavalt vajadusele – jõululaulud, kevadelaulud jne. Pärast laulutundi on puuviljapaus, kus lapsed saavad värskeid puuvilju süüa ja natuke omavahel suhelda.
Käeline tegevus ja keelepesa on kombineeritud tund, mis sisaldab vormi- ja materjaliõpetust, värvusõpetust, kujundite õppimist ning tähtede ja numbrite õppimist. Tehake häälimisharjutusi ja sõnamänge. Töötatakse erinevate materjalidega: tekstiil, paber, looduslik materjal. Kasutatakse erinevaid tehnikaid: voolitakse ja liimitakse. Igal teisel kohtumisel on käelise tegevuse tunni asemel kunstitund. Igal tunnil on kindel teema, mis on seotud vastava aastaajaga, eesti rahvakalendri ja muude tähtpäevade ning pühadega.
Kunstitunnis antakse lastele võimalus ennast vabalt väljendada erinevate värvide ja vahenditega: akvarellide, värvipliiatsite ja rasvakriitidega. Tutvustatakse lihtsaid tehnikaid ning võimalusi piltide loomiseks.

